Ποιό Pattern παραλλαγής προτιμάτε ?

Ξεκίνησε από SAPPER, 26 Mar 2009, 12:09:33 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποιό Pattern παραλλαγής προτιμάτε ?

Ελληνική. (Lizard)
British DPM.
CADPAT digital woodland Canadian forces.
Desert digital camo U.S.M.C.
Flecktarn camo German.
USMC MARPAT woodland digital.
Italian special forces camo digital.
British desert DPM.
U.S. A.C.U.
U.S. 6 color desert camo.
U.S. 3 color desert.
U.S. woodland.
U.S. multicam.
U.S. tiger stripe.
Russia. flora.
Russia. m21 city.

Vangelis

Παράθεση από: JAMES στις  28 Ιουν 2009, 23:29:47 ΜΜ
ACU επειδη ταιριαζει σε ολα τα πεδια κ δεν ειναι τυχαιο οτι την εχει ο Αμερικανικος Στρατος.
Ελληνικη,ταιριαζει απολυτα με το εδαφος της χωρας μας.

Απόλυτη ταύτηση απόψεων.
Το μόνο θέμα που πρέπει να κοιτάξει κάποιος είναι και η ποιότητα και τύπος ραφής.
Η ύφανση ειδικά στην A.C.U και φυσικά αναλόγος την εταιρεία κατασκευής,  είναι λίγο ποιο «ελαφριά/αραιή» με αποτέλεσμα τους χειμερινούς μήνες να αντιμετωπίζεις ένα «θέμα» με τον άνεμο και το ψύχος.
Vangelis aka IronHawk



Τό νικάν σαυτόν πασών νικών πρώτη τε καί αρίστη.

Leonardo-Swordfish


asimazeftos

Εγω προτημο την  Ελληνικη (Lizard) ταιριάζουν καλητερα τα χρώματα
στα δάση που έχουμε.
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΘΑΡΡΟΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

Palladin

Ψήφησα την multicam γιατί ταιριάζει σχεδόν παντού και την Russia M21 city γιατί μ' αρέσει πολύ. Την δική μας ελληνική ξελληνικη την έχω βαρεθεί αν και την φόρεσα μια φορά μόνο (σκοπός πύλης)...

pit k

US Multicam και την ελληνικη γιατι ταιριαζει πολυ με το ελληνικο περιβαλλον

MARKSMAN

Ύστερα από μελέτη καταλήξαμε ότι στα πεδία που επιχειρούμε ταιριάζει απόλυτα η USMC MARPAT woodland digital και ACU.

gregkerkyra

USA woodland χρησιμοποιώ αλλά μαρέσει πολύ μία που είχα δει που είναι με κλαριά και φύλλα σκουρόχρωμη, ξέρει κανείς πως λέγεται;

Satyros

Russia m21 city,... εκτός ότι μου αρέσει πολύ, ταιριάζει περισσότερο και στα πεδία που παίζω.

aroutha

CADPAT που είναι απίστευτη και είναι και η παραλλαγή που θα χρησιμοποιούμε  στην ομάδα που θα ιδρύσουμε με κάτι φίλους λίαν συντόμως ;D!
Και Russia m21 city, προσωπική λατρεία!

G.P.S.

Εχω εναν πληρη εξοπλισμο\στολη σε US Desert Camo (3C) για το καλοκαιρι.
(ανοιχτοχρωμη - δεν τραβαει πολυ ηλιο\ζεστη)
Ετοιμαζω εναν πληρη εξοπλισμο\στολη σε Multicam γιατι θεωρω οτι εχει
την καλυτερη αφομοιωση στα πιο πολλα περιβαλλοντα.

Samael

ΛΟΓΟΥ ΚΑΛΟΥ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΟΥ ΕΓΩ ΛΕΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΕΣ CADPAT digital woodland Canadian forces ΚΑΙ
U.S. multicam.
;D
Samael

exogiinosjim


    Εμεις , στην ομαδα φοραμε την German Flectarn ,που αποδειχθηκε πολυ καλη για woodland πεδια, και επισης ,ου αρεσει η multicam.

Fakas

#52
Αναρωτιέμαι η Ελληνική Lizzard πως μπορεί να ταιριάζει στο περιβάλλον στην Ελλάδα... έχει τόσο πράσινη απόχρωση που δεν ταιριάζει στο ξεραμένο (και συχνά καμμένο) τοπίο. Μάλλον η Ελληνική Lizzard ερήμου πάει με το ελληνικό τοπίο.

πρωσοπικά μου αρέσει πολύ η γερμανική παραλαγή ερήμου tropentarn ή fleckdesert. και για δάσος η γαλλική CCE. (http://www.asmc.de/content/de/Tarnmuster.html)

-marksman-

θα σας πω ενα μυστικο!(καποιοι απο σας ισως κ να το γνωριζουν ηδη).
η εταιρεια DCS εβγαλε καινουριο ψηφιακο pattern  λεγετε A-TACS!!!!!δειτε τη να παθετε πλακα!εχω ροκανισει ολα τα μαγαζια εξωτερικου αλλα δυστυχως δεν εχει βγει ακομα στην μαζικη παραγωγη!οποιος βρει τιμες να ενημερωσει!!!!

Fakas

#54
για όσους αρέσει το flecktarn, συνημμένο το πιο καινούργιο camo flecktarn:

ARID FLECKTARN

G.P.S.

#55
Ειναι ιδεα μου ή ειναι η Multicam σε Flecktarn εκδοση ?!? ;D

Splinter-B

Η συγκεκριμένη φωτο έχει χάσει τους πραγματικούς χρωματικούς τόνους. Οχι, δε μοιάζει με στο χρώμα με τη multicam.
"Wise men talk because they have something to say, fools talk because they have to say something."

Ranger

US MULTICAM ,US ACU, GREEK LIZARD .......αν και μου αρεσει και η RUSSIA M21 CITY
(Η τυχη ευννόει τους τολμηρόυς ) Μέγας Αλέξανδρος
(Στον φίλο να συμπεριφέρεσαι όπως στον εαυτό σου γιατί ο φίλος είναι ένας άλλος σου εαυτός) Αριστοτέλης

Ozymandias

Ασχετο....θυμουνται οι παλιοτεροι την παλια Ελληνικη lizzard? Ειχε περισσοτερο ανοιχτο καφε και ταιριαζε καλυτερα στο ελληνικο περιβαλλον απο την συγχρονη

queef

Επίσης άσχετο..Ποιά είναι η επίσημη ονομασία της παλιάς παραλλαγής των πεζοναυτών που ήταν γνωστή ως "φυκια".
Δεν υπάρχει πουθενά.. :-\