Νεος!Aγορα πιστολιου με ελατηριο.Τα φωτα σας παρακαλω!

Ξεκίνησε από Bananas, 28 Ιουλ 2009, 19:22:26 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Bananas

Για σας ειμαι ενος στο αθλημα και για πρωτο οπλο σκεφτομαι ενα με ελατηριο.
Τα οπλα ελατηριου οπλιζουν μια φορα η μετ απαο καθε βολη θελουν οπλισμα.

Σκεφτομαι ενα απο τα παρακατω 
http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=39_116&products_id=195

http://airsoftclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=39_116&products_id=205

Ποιο απο τ α2 μου προτεινεται γι απρωτο οπλο?

(Δε θελω να κοιταξω για ακριβοτερα ως πρωτο οπλο.ο καιρος θα το δειξει)

Εχετε να μου προτεινετε κανα αλλο?


Μπορ ωνα παιξω σε αγωνα απο αυτους που διοργανωνονται εδω στο φορουμ με οπλο ελατηριου ή μονο με AEG?

Ευχαριστω προκαταβολικα!




VagBlack

Τα springers πρέπει να τα οπλίζεις μετά από κάθε βολή.

Μπορείς να παίξεις στα παιχνίδια μας και με Springer, και με Automatic Electric Pistol (AEP), και με Gas Blow Back (GBB) είτε rifle είτε pistol, ή και με Automatic Electric Gun (AEG).

Ο μόνος περιορισμός που υπάρχει είναι το όριο των Feet Per Second (fps) και φυσικά η υποχρεωτική χρήση βαλλιστικών γυαλιών ή μάσκας.

Θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις τα post με τους κανόνες και τα θέματα ασφαλείας, όπως σου είχε πει και ο liongreek και o louridas από την ομάδα HADES.

GeR^PEZONAUTHS

φιλε μπανανα σου συνιστω να μην παρεις springeraki γιατι δεν ειναι καθολου λειτουργικο στο πεδιο μαχης , ενω οι αλλοι θα αδειαζουν γεμιστηρες και χιλιαδες bbs θα ερχονται κατα πανω σου εσυ θα ριχνεις μια μια καθε φορα , δεν ειναι καν βολικο , και επισης , πες για παραδειγμα οτι ενας φιλος σου θελει να αλλαξει θεση καλυψης και σου ζηταει να τον καλυψεις , πως θα γινει αυτο???? ασε που τα fps ειναι περιορισμενα......

skotostras

ego 8a simfoniso me ton vagblack
gia na pekseis 8es prostateftika gialia, kai to aerovolo sou prepei na rixnei bilies 6 i 8 xilioston , tote pezeis den paei na exei kai 1 fps to aerovolo sou
tora se adi8esi me ton GerPezonafti ego sou leo to ean se volevei i oxi 8a to deis apo monos sou.....

VagBlack

Παράθεση από: skotostras στις  29 Ιουλ 2009, 15:10:42 ΜΜ
ego 8a simfoniso me ton vagblack
gia na pekseis 8es prostateftika gialia, kai to aerovolo sou prepei na rixnei bilies 6 i 8 xilioston , tote pezeis den paei na exei kai 1 fps to aerovolo sou
tora se adi8esi me ton GerPezonafti ego sou leo to ean se volevei i oxi 8a to deis apo monos sou.....

Για να μην λέμε ότι θέλουμε, και παραπλανούμε τον κόσμο.

Για να παίξεις στα παιχνίδια μας τότε το AEG/AEP/GBB ή Springer θα πρέπει να ρίχνει ΒΒs των 6 χιλιοστών και όχι των 8.

Τα υπόλοιπα μπορείς και πρέπει να τα διαβάσεις στους κανόνες του Airsoft.

Η αλήθεια είναι ότι το Springer δεν θα σε βολέψει.

skotostras

Παράθεση από: VagBlack στις  29 Ιουλ 2009, 15:16:32 ΜΜ
Για να μην λέμε ότι θέλουμε, και παραπλανούμε τον κόσμο.

Για να παίξεις στα παιχνίδια μας τότε το AEG/AEP/GBB ή Springer θα πρέπει να ρίχνει ΒΒs των 6 χιλιοστών και όχι των 8.

Τα υπόλοιπα μπορείς και πρέπει να τα διαβάσεις στους κανόνες του Airsoft.

Η αλήθεια είναι ότι το Springer δεν θα σε βολέψει.
δηλαδή εαν φέρω ένα marushin AIRSOFT οπλο που ρίχνει 8mm ΒΒs δεν θα παιζω μαζι σας?
και για ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ, ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
που ξέρεισ εαν το SPRINGER δεν θα τον βολέψει? Εαν δεν τον βολεψει πρακτικα μπορει να τον βολέψει οικονομικα.

jumbo

φιλε Bananas , ως κατοχος ενος Springer μπορω να σου πω οτι ναι μεν,καθε φορα που ριχνεις πρεπει να το οπλιζεις παλι, ναι μεν δεν εχει μεγαλο βεληνεκες ΑΛΛΑ , με εχει βολεψει αρκετα στα παιχνιδια, και βασικα στην τσεπη μου και παντα με βασικη προυποθεσει οτι το εχω σαν δευτερο,βασικο μου οπλο ειναι ενα aeg Μ4 τις D/BOYS. Τωρα αν θες  την γνωμη μου , αν το θες για βασικο οπλο καλητερα να παρεις ενα  aeg .
ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

basili_zaintsev


TheQuestion

θα +φωνησω με τον jumbo αμα θεσ για βασικο παρε ενα καλυτερο ητε αεριου ητε μπαταριας αλλα αμα θεσ σαν δευτερο και σαν πιο φτηνο παρε τετοιο....