Βαση για reddot mp5a3

Ξεκίνησε από cybervet, 19 Mar 2009, 19:22:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

cybervet

Χθες πηρα μια ραγα για το mp5a3 CA και ενα red dot , δεν ξερω αν εγω ειμαι αχρηστος αλλα δεν μπορω με τιποτα να προσαρμοσω το red dot στην βαση , υπαρχει κανα κολπο που μου διαφευγει η παιζει να μην ειναι συμβατα?
Και τα δυο αγοραστηκαν απο το airsoftcenter οποτε υποθετω οτι αν δεν ηταν συμβατα θα μουτο ελεγε ο Βασιλης.

alexz

καποιο είδος δακτυλιδίου πήρες; είχα και εγω παρόμοιο προβλημα και τελικα είχα ξεχάσει (όντας βιαστικός) να παρω δαχτυλιδι για να στηρίζει το reddot στη ραγα.....

Spook

Αν έχεις πάρει βάση που μπαίνει επάνω στο όπλο κα απο πάνω έχει ράγα για να βάζεις ότι θες, κάποιες απο αυτές μπαίνουν αρκετά έως πολύ δύσκολα επάνω στο όπλο, υπάρχουν βέβαια και άλλες που μπαίνουν πολύ εύκολα...αν είχες φωτογραφία θα βοηθούσε κάπως...
The circle is a perfect form...
in nature is repeated without end...
The power of the world always works in circles...

SAPPER

Πολλές φορές δεν κάνουν τα RED DOT που έχουν κατά μήκος ενσωματωμένους προσαρμογείς σε RIS με το Low Profile mound scope base για MP5 η G3 σειρές, επίσης για τα "δαχτυλίδια" συγκράτησης πρέπει να πέφτουν μέσα στις αυλακώσεις των RIS (το κέντρο τους) γιατί περνά κατά μήκος η βίδα σύσφιξης αν δεν το υπολογίσεις σωστά αυτό δεν θα κουμπώνει.
Αν δεν βγάζεις άκρη φέρτο από το μαγαζί να το προσαρμόσουμε. ;)