Καπνίζουμε?

Ξεκίνησε από CostasV, 14 Δεκ 2008, 22:34:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποια είναι η σχέση σας με την νικοτίνη?

Σιχαίνομαι το τσιγάρο, δεν θέλω ούτε καν να το βλέπω (και ούτε ποτέ θέλω να δοκιμάσω)....
Που και που....  Χριστούγεννα, Πάσχα ή με την παρεουλα μου όταν πάμε για καφέ κάνω και κάνα τσιγαράκι άμα λάχει (δλδ 1-5 την εβδομάδα ή τον μήνα)
Καπνίζω περίπου 5-10 τσιγάρα την ημέρα καθημερινά (γιατί μπορεί να γουστάρω την φούμα αλλά συγκρατώ τον εαυτό μου...)
Τι με λες τώρα...? Δεν καπνίζω απλά... καπνίζω όσο αντέχω... περισσότερο από 1 με 2 πακέτα την ημέρα...

lak1000

Ρε παιδιά, χαλαρώστε, το κάπνισμα κόβεται πανεύκολα! Εγώ πρέπει να το έχω κόψει κάπου 50 φορές! ;D ;D ;D
Please don't feed the trolls...

dyzio2206

το έκοψα την ημέρα που πέθανε ένας φίλος από καρκίνο.. πριν από αυτό κάπνιζα για 7 χρονιά.. ;)
...."Σοφόν εν βούλευμα πολλάς χέρας νίκα..."

agent 47

Εγώ δεν καπνίζω αλλά ζω σε μια οικογένεια που καπνίζουν αρκετά. Δεν πρόκειται να το βάλλω στο στόμα μου γιατί καταρχάς δεν το θέλω εγώ ο ίδιος, τα κλασικά υγείας και οικονομικών αλλά και επειδή ο παπούς μου πέθανε με καρκίνο στα κόκκαλα στα πνευμόνια και εγώ δεν ξέρω που αλλού έιχε εξαιτίας του τσιγάρου και όχι μόνο ( έπινε κιόλας και πολύ μάλιστα ).
Δεν με ενοχλεί να είναι κάποιος στην παρέα καπνιστής αλλά να μην φυσάει και τον καπνό στα μούτρα μου >:( >:(
if you can't beat them
DIE TRYING!!!!

Rebels Airsoft Team

Ατροτος

Παράθεση από: agent 47 στις  07 Αυγ 2010, 15:55:15 ΜΜ
Εγώ δεν καπνίζω αλλά ζω σε μια οικογένεια που καπνίζουν αρκετά. Δεν πρόκειται να το βάλλω στο στόμα μου γιατί καταρχάς δεν το θέλω εγώ ο ίδιος, τα κλασικά υγείας και οικονομικών αλλά και επειδή ο παπούς μου πέθανε με καρκίνο στα κόκκαλα στα πνευμόνια και εγώ δεν ξέρω που αλλού έιχε εξαιτίας του τσιγάρου και όχι μόνο ( έπινε κιόλας και πολύ μάλιστα ).
Δεν με ενοχλεί να είναι κάποιος στην παρέα καπνιστής αλλά να μην φυσάει και τον καπνό στα μούτρα μου >:( >:(


Πολυ σωστα,το παθιτικο καπνισμα ειναι πολυ ποιο βλαβερο!

Jocker

Παράθεση από: ampelift στις  13 Ιουλ 2010, 22:16:02 ΜΜ
+1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
Εγώ εδώ κ 2 χρόνια κ ούτε να το βλέπω δεν θέλω ;)

φτασαμε στους 2 μηνες τωρα!!!\

μακαρι φιλε μου να  σε φτασω!!!
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

ampelift

Παράθεση από: Jocker στις  09 Αυγ 2010, 23:10:34 ΜΜ
φτασαμε στους 2 μηνες τωρα!!!\
Εύγε φίλε μου.
μακαρι φιλε μου να  σε φτασω!!!
Στο εύχομαι ολόψυχα



Rogue

Δεν εχω καπνισει ΠΟΤΕ στη ζωη μου. ΠΟΤΕ.
Drive it like you stole it

ampelift

Παράθεση από: Rogue στις  10 Αυγ 2010, 20:42:56 ΜΜ
Δεν εχω καπνισει ΠΟΤΕ στη ζωη μου. ΠΟΤΕ.
Κακός θα έπρεπε!!!!!!!, για να είχες την ευχαρίστηση τώρα ότι το έκοψες ;D

Rogue

ΟΧΙ φιλε μου. Γιατι ημουν αθλιτης και δεν επεζε κατι τετειο.  8)
Drive it like you stole it

Fight3R

Λοιπόν αν και παλιό λίγο το θέμα ψήφισα το 4... Ναι καπνίζω πολύ... Είδα αρκετούς να "ανφερον" τα κακά του καπνίσματος αλλα κανεις από εσάς δεν μπήκε στον κόπο να ψάξει έστω και λίγο αν υπάρχει και κάτι καλο.. (φυσικά και ξέρω το flame που θα φάω)(όπως επίσης ξέρω ότι τα κατά είναι πολύ περισσότερα) Λοιπόν το κάπνισμα το άρχισα στα 15 με εντολή και συνταγή γιατρού (της εθνικής ομάδας tae-kwon-δω) διότι στους βαλκανικούς ένας gioukoslabos μου σακάτεψε και τα 2 γόνατα με αποτέλεσμα να μην έχω ούτε χονδρο ούτε και υγρό ανάμεσα, μετά από αρκετούς μήνες φυσικοθεραπείας και 2 επεμβάσεων το πρήξιμο δεν υποχωρούσε και ο γιατρός είπε νικοτίνη, στην αρχή θεώρησα τσίχλες αλλα είπε όχι κατευθείαν στο αίμαι ( η νικοτίνη όταν το σώμα είναι αγνό προκαλεί διαστολή των αρτηριών με αποτέλεσμα το "πρήξιμο" να υποχωρήσει σε λιγότερο από 2 μήνες.. φυσικά από κει και πέρα το συνέχισα αλλα παράλληλα αθλούμαι οποτε και μετά την τελευταία πλακα που έβγαλα οι πνεύμονες μου είναι όσο καθαροί και ενός παθητικού καπνιστή.

PS . προς θεού δεν λέω ότι είναι καλο αλλα κάποιους από μας βοηθησε

Horus

φιλε μου, βασικα δεν καπνιζω, αλλα πρεπει να ανηκεις στο 1/1000000 των καπνιστων στην Ελλαδα που ειδαν καλο απο αυτο!


υπαρχουν ομως πολλες περιπτωσεις παιδιων που εχουν καταστραφει απο τους "επιστήμονες" των εθνικων κ μη ομαδων.
enemies..we need more enemies!!

O.Y.K.1985

Δεν βάζω τσιγάρο στο στόμα μου. Πρίν λίγο καιρο στην Κωνσταντινούπολη όμως σε ενα καφενείο μου πάτησαν έναν αργιλέ με μηλοκαπνό. ΑΝ ΔΕΝ το κατεβάσεις είναι υπέροχο (ιδίως αν συνοδεύεται με τσάι μήλου).
PEACE IS ALWAYS OBTAINED THROUGH SUPERIOR FIREPOWER

Demon

Εγώ που έχω καπνίσει ενα τσιγάρο στη ζωή μου για να το δοκιμάσω και μετά δε το ξαναέβαλα ποτέ στο στόμα μου μετράει (μπλίαχ σιχαμένο,πικρίλα,θανατίλα ;D ;D ;D)? μαλλον για πρώτη δεν πάω?
Απαίσιο ειναι τελικά
Δεν μου πρόσφερε τίποτα και δεν το αρχισα ποτέ συστηματικά.

φιλικά προς του καπνιστές:κοφτε το παιδιά να ηρεμήσετε

ΕΚΔΡΟΜΟΣ

Να πω κ εγω οτι Ειμαι φανατικος αντικαπνιστης,οταν το δοκιμασα στο σχολειο δεν μου εκανε εσθηση καθολου, δεν μπορω ακομα να το καταλαβω. Ναι στα μετρα που ισχυουν γιατι το τσιγαρο μονο κακο κανη.(αντε μετα το sex καντε 1 ;D) και στην τσεπη σας αλλα κ σε μενα που δεν καπνιζω κ σε ανεχωμαι κ φυσικα πιος δεν εχει κανει στο Στρατο το γαμ...νο ΑΝΤΙΓΟΠΙΝ. >:(

ΥΓ.
Αλλα οταν πειγα διακοπες στην Αιγυπτο  τον αργιλε των ξεσκισα δικιμασα ολες τις γευσεις. 

dragon236

κυριοι το να συγκρινετε ενα τσιγαρο με ναργιλε ειναι σαν να συγκρινεις το Μ4 το αληθινο με το Μ4 airsoft απλα καμια σχεση ;D ;D
πιστεψτε με εχω κανει οτι εχει σχεση με καπνο (τα νομιμα εννοω) και ειναι σαν να τρως μαρμελαδιτσα ;D ;D ;D.

δυστυχως ειμαι απο αυτους που καπνιζουν και μαλιστα αρκετα και ξερω οτι ολα ειναι στο μυαλο
το κακο ομως ειναι οτι μπορω να νικησω τα παντα εκτος απο το μυαλο μου ;D ;D ;D
ενω υπαρχει περιπτωση να μην καπνισω ολη μερα, μολις πω θα το κοψω ρε γαμωτο κανω σαν πρεζακι μετα απο 1 ωρα
τι να πω μακαρι να μπορουσα
always forgive but never forget!!

SW1GEORGE

Μια αποφαση ειναι φιλε...ολα ξεκινουν και τελειωνουν στο μυαλο.

Καπνιζω απο τα 15 και ειμαι 45...και συνεχιζω ξερωντας πως μου κανει κακο...με τα χρονια το βλεπω επανω μου.

Εγκεφαλικα ειναι ολα...τα περι συνηθεια και τετοια ειναι δικαιολογιες.
ΕΛΛΗΝΑΣ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ

GOOD MORNING VIETNAM !!!!!!!!!!!!!

mirrage

Η μητέρα μου το έκοψε στα 57 με βοήθεια γιατρού.
Αν ενδιαφέρετε κανείς μπορώ να μάθω λεπτομέρειες.

Ήταν σχετικά εύκολο και δεν έχει καπνήσει εδώ και 1 χρόνο.
Κάπνιζε δε 2 πακέτα η παραπάνω ενίοτε πράγμα το οποίο ήταν
αιτία ομηρικών καβγάδων γιατί απλά εγώ δεν το παλεύω και
ντουμάνιαζε τον τόπο.Χώρια που από την κάπνα κιτρινίζαν
και τα χρώματα των μοντέλων και η σκόνη κόλαγε σαν
κόλα πάνω τους!!! ;D ;D ;D

ernestos

εννοείτε πως όχι οποιος γυμνάζεται καλά θα κάνει και να το κόψει

CORFU AIRSOFT TEAM (C.A.T)

http://www.corfuairsoft.gr

Pantelis

████₪₪████████████████████████
████₪₪████₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪████████████████████
████₪₪████₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
████₪₪████████████████████████
₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
██████████████████████████████
₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
██████████████████████████████

lak1000

Αργιλές πιάνεται?
Please don't feed the trolls...