Καπνίζουμε?

Ξεκίνησε από CostasV, 14 Δεκ 2008, 22:34:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Ποια είναι η σχέση σας με την νικοτίνη?

Σιχαίνομαι το τσιγάρο, δεν θέλω ούτε καν να το βλέπω (και ούτε ποτέ θέλω να δοκιμάσω)....
Που και που....  Χριστούγεννα, Πάσχα ή με την παρεουλα μου όταν πάμε για καφέ κάνω και κάνα τσιγαράκι άμα λάχει (δλδ 1-5 την εβδομάδα ή τον μήνα)
Καπνίζω περίπου 5-10 τσιγάρα την ημέρα καθημερινά (γιατί μπορεί να γουστάρω την φούμα αλλά συγκρατώ τον εαυτό μου...)
Τι με λες τώρα...? Δεν καπνίζω απλά... καπνίζω όσο αντέχω... περισσότερο από 1 με 2 πακέτα την ημέρα...

Firestriker

Eιμαι μη καπνιστης! Εχω χασει φιλους φιλες και συγγενικα προσωπα απο ασθενειες που προκαλει το καπνισμα.
α) Ο θεος να σε φυλαει απο τυφλου ραβδι και απο κουτσου γ......σι!
β) Ο κουφος και ο κλανιαρης πανε διπλα στα νταουλια!

EKAMenos

psifisa thn prwth epilogh giati wntos to sixenomai :-X
ΜΕ ΑΡΕΤΗ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗ ΑΜΥΝΣΘΕ ΠΕΡΙ ΠΑΤΡΙΣ  ΓΙΑΤΙ    Ο  ΤΟΛΜΩΝ ΝΙΚΑ

http://www.rbgungraphics.com/thompson6in.jpg

Sniper_Gr

Λοιπόν...
Ως ο νοσηλευτής της παρέας μπορώ να εκθέσω πάρα μα πάρα πολλά προβλήματα για τα οποία ευθύνεται αποκλειστικά το κάπνισμα...
Δεν θα το κάνω όμως γιατί θα σαλτάρετε...

Στους νεαρότερους άντρες θα τους πω μία λέξη μόνο ... ΣΤΕΙΡΩΣΗ...

Είμαι φανατικός αντικαπνιστής και περιμένω πως και πως να αρχίσει το μέτρο για την απαγόρευση του καπνίσματος την 1 Ιουλίου...

Μπορεί να μην με τιμάει αλλά με τους καπνιστές εννοείτε πως δεν έχω κάτι αλλά μόλις τους δώ με το τσιγάρο μου έρχεται να τους ρίξω τέτοια κατακέφαλα με το κακό που κάνουν στον εαυτό τους ή να τους σύρω μέχρι το νεκροτομείο να δούνε νεκρούς από ασθένειες που προκαλούνται απο το κάπνισμα...


Maleficus

den einai anagki na eisai nosileytis gia na ksereis kati tetoio (steirosi)
opos kai na exei omos protimo to paketo me to karkino h kai se periptosi steirosis ayto me to thanato
thelo mia mera na kano mikra maleficus :o :o :o(otan gino 180 mallon dioti the to thelo me ti kammia tora :-\)

Dharry

Το εκοψα στα 19...Οπως καταλαβαινετε ψηφισα την πρωτη επιλογη.Σεβομαι και κατανοω αυτους που καπνιζουν φτανει να μην ' ξεφυσανε ' πανω σε οσους δεν καπνιζουν...

LAFINA

Ο αιώνιος πόλεμος στο σπίτι με τον πατέρα μου που κάπνιζε σαν φουγάρο.
Από την εφηβεία μου το φιλοσόφησα σε τι με ωφελεί, τι μου προσφέρει, τι μου αφαιρεί κ.λ.π. και κατέληξα ότι είναι όλα μείον, όλα κατά και δεν μου προσφέρει απολπύτως τίποτα.
Αντιθέτως μου αφαιρεί την υγεία. Τα νύχια κιτρινίζουν, τα δόντια επίσης. Υπάρχει εθισμός συν το οικονομικό κ.λ.π., κ.λ.π., όπου λίγο πολύ τα γνωρίζουμε όλοι. ::)
Μπορεί να ΜΗΝ είμαι στρατηγός αααλλάάά τα λέω τσεκουράτα!

Aquiline

Εγώ κατατάγομαι στο πλευρό της μειοψηφίας(όπως αποδυκνείεται μέχρι τώρα)των καπνιστών και μάλιστα των αμετανόητων.
Μέχρι νεοτέρας..... ;)

Jocker

"Καπνίζω περίπου 5-10 τσιγάρα την ημέρα καθημερινά (γιατί μπορεί να γουστάρω την φούμα αλλά συγκρατώ τον εαυτό μου...)"

και κανα πακετο την μερα αν εχω ντερτια και καημους!!! ;D ;D
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

assassin...

Δεν καπνιζω αλλα αυτο δε σημαινει οτι αντιπαθω τη μυρωδια του τσιγαρου. 3 φορες μου ειχε περασει απο το μυαλο να το αρχισω αλλα τελικα δεν το εκανα. 

lefteris

 ::) καπνιστης κ εγω παιδια, απο τους φανατικους κιολας.........προσοπικη μου αποψη ειναι οτι, το καπνισμα ειναι ενας επιβαρυντικος παραγοντας , αλλα οχι ο θανασημοτερος...πρωσοπικο παραδειγμα: ο πατερας μου πεθανε εν ετη 1983απο καρκινο του πνευμονα, χωρις να εχει βαλει τσιγαρο στο στομα του, και ο παππους μου πεθανε απο βαθη γηρας το 2002 σε ηλικια 90 χρωνον με το τσιγαρο στο στομα.....( κυριολεκτικα επαθε ανακοπη αφου εφαγε, και αναψε τσιγαρο)...

jumbo

ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ, ΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ

ΑΞΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΝΙΚΑΕΙ ΤΑ ΠΑΘΗ ΤΟΥ

Editor

Παράθεση από: Sniper_Gr στις  04 Ιουν 2009, 16:14:59 ΜΜ
Είμαι φανατικός αντικαπνιστής και περιμένω πως και πως να αρχίσει το μέτρο για την απαγόρευση του καπνίσματος την 1 Ιουλίου...

Μπορεί να μην με τιμάει αλλά με τους καπνιστές εννοείτε πως δεν έχω κάτι αλλά μόλις τους δώ με το τσιγάρο μου έρχεται να τους ρίξω τέτοια κατακέφαλα με το κακό που κάνουν στον εαυτό τους ή να τους σύρω μέχρι το νεκροτομείο να δούνε νεκρούς από ασθένειες που προκαλούνται απο το κάπνισμα...

Ετσι ακριβως νιωθω και εγω.

Spartan

ειμαι φανατικος καπνιστης και ελπιζω να βρεθει λυση με το νεο νομο!
θα καπνιζω οπου γουσταρωωωωωωωωωωω!χαχαχαχα
Καταδρομικα παντα γιατι δεν ειμαστε για 300αρια!
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Pantelis

████₪₪████████████████████████
████₪₪████₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪████████████████████
████₪₪████₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
████₪₪████████████████████████
₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
██████████████████████████████
₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
██████████████████████████████

sakis

paidia molis to ekopsa ara pao proti katigoria  ;)
ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

JAMES

Καπνιζω κ μαλιστα οσο πιο πολυ μπορω..γνωριζω οτι κανει κακο αλλα μ αρεσει.

VasiliaS

Καπνιζω κ εγω!0-10 το πολυ,πιστευω μπορω να το σταματησω οποτε θελω,φυσικα μου το απαγορευω σπιτι.Οποιος δεν μπορει να το σταματησει ας ψαξει φωτο οργανων καπνιστη κ ισως κανει την αρχη!!!

WAR ANGEL

Που και που με maximoum 2 / εξαμηνο οταν ειχα πολλα σιχτιρια  >:(

ΓΑΣΤΟΥ

 :-XΓια κανένα λόγο.... :-X

BEAST