Τι BBs? (βιοδιασπωμενα ή απλα)

Ξεκίνησε από johnaras77, 06 Μαρ 2010, 21:51:03 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Τι BBs προτιματε? (και γιατι)

Βιοδιασπωμενα BBs  (Βιοdissociable)
Απλα BBs
Αλλα*

johnaras77

Καλησπερα, Διμηουργησα την ψηφοφορια αυτη για να δουμε τη ποσοστο των "παικτων" χρησιμοποιουν βιοδισπομενα ΒΒς και ποσοι χρησιμοποιουν απλα.

Αν επιλεξετε το "Αλλα" παρακαλω εξηγηστε...  :)

SAPPER

Ήθελα να χρησιμοποιώ βιοδιασπώμενα BBs αλλα δεν είχε στο  0.25 και χρησιμοποιούσα απλά, τώρα που έφερε 0,25 της G&G χρησιμοποιώ μόνο αυτά.

aroutha

Σε ένα προηγούμενο παιχνίδι είπα να χρησιμοποιήσω βιοδιασπώμενα με μια επιφύλαξη διότι το aeg μου βγάζει 390 fps από το εργοστάσιο! Και έγινε αυτό που φοβόμουν, οι bbs  παραμορφώθηκαν από την δύναμη του aeg και κόλλησαν στην κάννη! Ύστερα έκανα κι ένα πείραμα για να δω την ανθεκτικότητα των απλών και βιοδιασπώμενων bbs και παρατήρησα ότι οι biobbs είναι πολύ κατώτερης ποιότητας από τις απλές. Επομένως όσοι έχουμε πολλά fps  δεν μπορούμε να τις χρησιμοποιούμε δυστυχώς. Πάντως πρέπει να συμφωνήσω πως η χρήση βιοδιασπώμενων είναι μια πολύ καλή κίνηση για το περιβάλλον, εφόσον βέβαια ισχύει ότι διασπώνται πολύ πιο γρήγορα από τις απλές. ;)

panosmaster

θελω να χρησημποιησω bio,αλλα εχω κοντα στις 4000 ββ stoc.μολις τελειωνουν θα παρω να δοκημασω
Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ ΟΙΚΤΟ Ο PANOSMASTER OXI

Ranger

βιοδιασπώμενα γιατί τη κάημένη την φύση τη γ@μ@με που τη γ@μ@με κάθε μέρα με όλες τις δραστηριότητες του ανθρώπου ας μην είναι και το airsoft μια  βλαβερή δραστηριότιτα πόσο μαλλόν αφου το χρισιμοποιούμε για την ψυχαγώγηση μας .



SAVE THE EARTH αδελφέ ;)
(Η τυχη ευννόει τους τολμηρόυς ) Μέγας Αλέξανδρος
(Στον φίλο να συμπεριφέρεσαι όπως στον εαυτό σου γιατί ο φίλος είναι ένας άλλος σου εαυτός) Αριστοτέλης

Ghillie

καλο θα ηταν να βαζαμε bio-BBs αλλα αμα κολανε στο οπλο χαιρετισματα...!! προσωπικα θελω να θεωρω τον εαυτο μου οικολογο, οποτε αν πεσει στα χερια μου οπλο με χαμηλα fps τοτε μονο bios θα βαζω. εβαλα την επιλογη "αλλα" γιατι ουσιαστικα αυτο το διλημμα σκαλωνει εκει.

Laetius

ψηφίζω αλλά γιατί όπως προείπε ο junior σε δυνατά όπλα πέζει να κολήσουν ή να σπάσουν μέσα στην κάνη(στο d boys ak47 μ είχαν σφηνώσει 5-6 στα 410 fps) .και δεν ξέρω αν βάζοντας και κάνη 6,03 ας πούμε στο όπλο σου αν κολάνε ακόμα πιο εύκολα (αν υπάρχει κάποιος π το ξέρει και το έχει δοκιμάσει ας μου λύσει την απορία).'Άκαιρο υπάρχουν  μπίλιες0.30- 0.40  βιοδιασπόμενες για τους sniper?
Ο πόνος είναι  εφήμερος η δόξα είναι αιώνια

ΠΑΥΛΟΣ ΜΕΛΑΣ

εμενα η προθεση μου ειναι τα βιοδιασπομενα αλλα λογω αυτων που ανεφεραν οι προλαλησαντες παιζω με τα απλα... ??? :-[
But who are ye, in rags and rotten shoes,You dirty-bearded, blocking up the way?

We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further...

Weasel V

Έβαλα Βιοδιασπώμενα BBs  απλός για τον σεβασμό μου προς το περιβάλλον. Αφού «πέφτουν» εκατοντάδες βολές, τουλάχιστον να μην κάνουμε «κακό» στο περιβάλλον.

MARKSMAN


Satyros

Προς το παρών απλά,...όχι γιατί δεν σέβομαι το περιβάλλον, απλά το παιχνίδι μου μέχρι στιγμής είναι σε κλειστούς χώρους. 

Predator

Εδώ και 3 μηνες χρησιμοποιώ μόνο βιοδιασπώμενα marui και δεν σκοπεύω να τα αλλαξω.Έχουν την ίδια απόδοση με τα απλά,δεν σπάνε(τουλάχιστον μέχρι τα 370-380 φπσ που τα έχω δουλέψει)και βοηθάμε και την φύση.

MitsoS_O_Yakuza

βιοδιασπωμενα επειδη ειμαστε και φυσιολατρες :-*
JapaN-PoweR-FroM-GreecE

Ατροτος

Βιοδιασπωμενα επειδη ειμαι και οικολογος

Samael

Βιοδιασπωμενα xαλαρα και ας κολλαει το οπλο που και που δεν θα παθουμε και τιποτα εμεις αμα κατσουμε 10 λεπτα να το καθαρισουμε. Με ολο τον σεβασμο στα ατομα που θα με κραξουν .
Samael

giannis1801


ernestos

απλά δεν έχω πάρει Βιοδιασπωμενα γιατί λένε που κολλάνε στο όπλο και μπορεί να το χαλάσει

CORFU AIRSOFT TEAM (C.A.T)

http://www.corfuairsoft.gr

fmfOdin

Τα βιοδιασπομενα θελουν λιγο παραπανω προσοχη για να εισαι σιγουρος οτι η κανη του οπλου σου θα μεινει καθαρη, αλλα παρα αυτα εγω ειμαι φαν των ΒΙΟ πλεον


"Regard your soldiers as your children, and they will follow you into the deepest valleys.
Look on them as your own beloved sons, and they will stand by you even unto death!"