m24 cyma help !

Ξεκίνησε από eduart, 17 Σεπ 2016, 16:16:04 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

eduart

καλησπερα εχω ενα μ24 της συμα  ( http://www.airsoftclub.gr/shop/airsoft-guns/sniper-rifles/spring-sniper/vsr-10-black-7112.html ) στα 350 φπς  ενω το αιρσοφτ κλαμπ μου ελεγε οτι ειναι 400+ τελος παντων θα ηθελα να με βοηθεισετε για κατι μετατροπες επειδη δεν ξερω απο αυτα μπορειτε να μου πειτε  τι χρειαζομαι για το συγκεκριμενο μοντελο για να αυξησω  100 φπς το πολυ στην σναιπερ μου ? χωρις να χρειαζεται να τα αλλαξω ολα ? ασ πουμε μια κανη ενα χοπ απ και ενα ελατηριο  οχι να χρειαζεται να αλλαξω οτι εξαρτημα εχει μεσσα για να το βελτιωσω  βοηθηστε με σναιπεραδες !!!

Geolife

Με τι μπιλια εκανες τη μετρηση?επισης το hop up ηταν μηδεν οταν εκανες τη μετρηση? Το πιο πιθανο ειναι να ειναι πανω 400 fps.

eduart

με 0.20 γρ  εγινε η μετρηση και ηταν φτιαγμενο το χοπ απ ...

Geolife

Οταν λες φτιαγμενο τι εννοεις?οτι το ειχες φτιαξει για να πεταει καλα τη μπιλια?

Geolife

Οταν λες φτιαγμενο τι εννοεις?οτι το ειχες φτιαξει για να πεταει καλα τη μπιλια?

eduart

ναι ηταν ρυθμιζμενο φιλε θελω την βοηθεια σου  σε αυτο το θεμα εχω εναν που θελει να μου τι φτιαξει και να δωσω ενα καρο λεφτα και του λεω τι θελω δεν θελω τραγικα πραγματα απλα να γινει καλο αυτος θελει να το κανει αεροπλανο

Nick_the_Greek

Δεν γίνεται να το φτιάξεις και να μην ρίξεις λεφτά
Για να αλλάξεις ελατήριο Κατά 99% θα Πρέπει να αλλάξεις και άλλα πράγματα και αν δεν το κάνεις μειώνεις της διάρκεια ζωής του όπλου δραματικά θα έλεγα ....
Επίσης από ένα γρήγορο ψάξιμο στο google το έχουν γύρο στο 450fps τα περισσότερα μαγαζιά και στα review επίσης πάνω κάτω εκεί παίζουν οπότε ή το δικό σου έχει θέμα ή κάτι δεν έκανες καλά με την μέτρηση.
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

eduart

μμ εχετε δικιο μπορειτε να μου στειλετε καποια λινκ απο τα πραγματα που χρειαζονται για να γινει μια παρα πολυ καλη αναβαθμιση τοτε ?

Nick_the_Greek

Θεωρητικά πρέπει να τα αλλάξεις όλα και αν είναι να το κάνεις πρέπει να βάλεις πράγματα που αξίζουν τα οποία όμως είναι πολύ ακριβά δεν αξίζει μια τέτοια αναβάθμιση. Εγώ είχα ένα Tokyo marui L96 και από ότι θυμάμαι το κόστος για μια σωστή αναβάθμιση ήταν περίπου 2 φορές το κόστος του όπλου.
Τι επιδόσεις έχει τώρα το όπλο;;;; Γιατί θέλεις τόσο πολύ να το αναβαθμίσεις αυτό δεν καταλαβαίνω , τώρα αν περίμενες ότι με ένα όπλο τον 120€ θα κάνεις παπάδες δεν φταίει το όπλο .....
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

GeorgeK

Αγαπητέ η τελευταία απάντηση που σου έδωσαν νομίζω ότι είναι και η καλύτερη.. Προσωπικά ασχολούμαι με το airsoft πολύ λίγο καιρό αλλά επειδή έχω πάθει έρωτα το ψάχνω και λίγο παραπάνω και θα σου πω το εξής. Πρόσφατα αγόρασα συνειδητά ένα urban sniper της asg με 175€ για να στολίσει μόνο και μόνο το έπιπλο στο σαλόνι! Μην περιμένεις με 120€ φίλτατε να δεις προκοπή και επίσης με αυτά τα χρήματα μην έχεις και τις τρελές απαιτήσεις.. Αν το ψάξεις και λίγο στην αγορά θα διαπιστώσεις ότι στα φθηνά όπλα δεν δίνεται ούτε εγγύηση..
Kill your idols..

Nick_the_Greek

Από λίγο που το κοίταξα θέλεις περίπου 380€ συν μεταφορικά και εγκατάσταση ( μιλάω πάντα για πράγματα της PDI )  Μπορεί να είναι παραπάνω ή παρακάτω ανάλογα με βάση ποιο είναι φτιαγμένο αυτό , αν είναι δηλαδή αντίγραφο από το Tokyo marui , το Classic army ή το maruzen.
Για αυτό δεν αξίζουν τα sniper θα σου στοιχίσει τελικά περίπου 700€ και ένας με ένα AEG τον 100€ θα σε βγάζει εκτός για πλάκα ...... ;D ;D ;D
Ο θάνατος δεν είναι το χειρότερο πράγμα, το χειρότερο είναι να ζεις μια ζωή που δεν επέλεξες

morths21

Καλησπερα στο φορουμ, την βοηθεια σας παρακαλω.
Εχω ενα Μ24 (C702) Cyma  και οταν το ειχα αγορασει ειχα αγορασει και το ελατηριο για 500fps.
Το αλλαξα μετα απο μερικα χρονια και η μπιλια δεν μου πηγαινει ευθεια, αλλα στριβει πολυ.
Οσο και αν ρυθμισω το hop up δειχνει να μην εχει καποια αλλαγη.
πρεπει να αλλαξω και το hop up η απλα να ξαναβαλω το παλιο ελατηριο 9που δουλευε μια χαρα κατα τα αλλα)?