Συμβουλή γιά βολίδες BBs

Ξεκίνησε από hargyr, 04 Νοε 2008, 20:44:29 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

G.P.S.

Ειναι για χειροβομβιδες, οπλοβομβιδες, πολυ χαμηλα fps (κατω απο 200) & πανυγηριωτικα springers.

Dimitris Stafidas

εχω 2 sniper rifles m24 snow wolf και τωρα τα φτιαχνω με κιτ ελατηρια και καλα hop up και ειναι γυρω στα 450-480 φπσ τι bb's προτινετε για να πιγενει ποιο μακρια και πολυ δυνατα και αυθεια στον στοχο που 8ελω απο μακρινες και ακανονικες αποστασεις (εχς βαλει και ακαννες ακριβειας) παρακαλω βοηθηστε ευχαριστω

tristan

καλης ποιοτητας ββς ( gag, madbull, marui ) kai ο,23 η ο,25

gioalex

Παράθεση από: Spook στις  23 Φεβ 2009, 10:13:08 ΠΜ
Ακριβώς.... λόγο μάζας και κινητικής ενέργειας όσο πιό βαριά είναι η μπίλια τόσο ποιό πολύ πονάει (κάτι που δεν θες) αναλόγως πάντα και της ταχύτητας που έχουν... ;)

Έχεις λάθος... Η κινητική ενέργεια είναι ίδια, άσχετα με το βάρος της μπίλιας, Αν το ελατήριό σου βγάζει 1 Joule, τόση ενέργεια θα έχει και η μπίλια, ανεξάρτητα από το βάρος της. Απλά πιο βαριά θα έχει μικρότερη ταχύτητα από την ελαφριά.

anestis

Μαρουι κορυφη αλλα και για τις G&G 0,25 εχω ακουσει καλα λογια!!
''Σας υπόσχομαι ιδρώτα, δάκρυα, λύπη και αίμα.'' Ειπε καποτε ο Τσωρτσιλ.
''Η πραγματικότητα είναι μία ψευδαίσθηση που οφείλεται στην έλλειψη οινοπνεύματος.'' Καποιος εξαρτημενος απο το αλκοολ.
Εγω παλι λεω ''Πόλεμος γαρ σχολείον αρετής εστί''

Dulas



Maruzen 0.29
Δυστυχώς πολύ ακριβές (~22-25$ το πακετάκι 500 τεμ.), αλλά για τα FPS που ανέφερες είναι μακράν απο τις καλύτερες που κυκλοφορούν
Για τους fps-όφοβους...
Προτιμώ να με πετύχει 1 ΒΒ με max 2.8Joules απο τα 25+ μέτρα παρά μία ριπή 1.87J σε 25- ή μια ριπή 1J στα 15-(οι 2 δυνάμεις αντιστοιχούν στην αρχική ενέργεια που έχει το BB 0.20gr με 550,450 και 350fps αντίστοιχα