Πρόβλημα με bb's

Ξεκίνησε από Γιάννης BooM, 17 Δεκ 2014, 11:35:04 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Γιάννης BooM

Καλησπέρα έχω ένα CM16 CARBINE της G&G ολοκαινουργιο ενα παιχνιδι εχω παιξει μονο και όταν ρίχνω παρόλο που δεν έχει αέρα οι μπίλιες στα15-20 μέτρα πέφτουν και άς έχω φτιάξει το hop up. Έχουν το ίδιο όπλο 3 φίλοι μου και δεν το κάνει σε κανέναν. Δεν μπορω να καταλαβω γτ έχω τοσο λιγο βενιλεκες. Χρισημοποιώ 0.20 g&g και αγόρασα umarex walther 0.25 να δοκιμάσω μηπως αλλάξει κάτι. Οποιοσδήποτε υποπτέυεται κάτι ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Kallistos

Θα λεγα για αρχή να κοιταξεις το Hopup σουΚάνε έναν ελεγχο: Μηδενισε το hopup ρίξε και παρατηρησε πως παει η μπιλια.
Τερμάτισε το hopup  και παρατηρησε πως παει η μπιλια.

Αν έχει διαφορά στη καμπύλη σου πρωτα πεφτει αμεσως κατω και στο δευτερο κανει αποτομη καμπύλη μπρος τα πανω, το πρωτο τεστ περνα με επιτυχία.
Σημαίνει οτι το "βαρελάκι" στο hopup δουλευει.

Τοτε ισως φταινει το λαστιχακι στο hopup. Στα καινούρια αεροβόλα το λαστιχάκι μπορει να μεινει αχρησιμοποιητο στο κουτι του για μήνες και μπορει να "ξεραθει" με αποτελεσμα να μην εχεις βελινεκές.

Αν στο τεστ σου οτι ρυθμιση το bb πεφτει στο ιδιο σημειο κοιτα το "βαρελάκι" στο μηχανισμο του Hopup σου.

Κανε το τεστ και αναρτησε τα αποτελεσματα.
Ready... Steady... Fire...!!!

Γιάννης BooM

Το έκανα και δουλεύει το "βαρελάκι"

Kallistos

Δοκίμασε να αλλάξεις τοτε λαστιχακι hopup.

Η εναλλακτική ειναι άλλο ένα τεστ βγαλε το παλιο λαστιχακι του hopup. περασε του ενα ψεκασμα με σπρευ σιλικόνης, σκουπισε το ελαφρα και ξαναβαλετο. δοκιμασε αν δεις διαφορα.
Μετά άλλαξε λαστιχάκι.

Παντως αν πιστεύεις οτι φταινε τα bb, δοκιμασε τα KSC ή marui. Ειναι κορυφή!
Ready... Steady... Fire...!!!

Γιάννης BooM

Θα ψάξω για βοήθεια γιατί δέν ξέρω πώς να ανοίξω το όπλο και γενικά..ευχασριστώ πολύ για την βοήθεια