ποιον φακο θα επιλεγατε και γιατι??

Ξεκίνησε από Nick Babouinos, 10 Ιουν 2013, 14:29:07 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

ποιον απο τους παρακατω φακους θα επιλεγατε και για πιο λογο??εχετε δοκιμασει καποιον??αν ναι ποιες οι εντυπωσεις??κ φυσικα σε αναλογα λεφτα

NItecore P25 SMILODON- http://www.nitecore.com/productDetail.aspx?id=74
Fenix TK15- http://www.fenixtactical.com/fenix-tk15.html
Klarus ST11- http://www.klaruslight.com/plist_show.php?id=52&lge=en
αλλος επαναφορτιζομενος φακος μεχρι 50-60ε

Nick Babouinos

ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

Hilti

Τι θα έλεγες για φακό έως 20ε το πολύ? Χωρίς zoom in-out. Πολύ ικανοποιητικός..στείλε μου στο προφίλ μου να σου πω
Ευτυχισμένος ο άνθρωπος που δεν παγιδεύεται από τη φήμη και την τύχη
Youtube Channel: Hilti Lions

alex19871987

Για τι όπλο?εχει και με 10 εχει και με 400...εμένα άσχετα με τα όπλα με έχουν βολέψει και βγει καλοί οι led lenser
ΠΕΡΣΕΥΣ

alex19871987

Sorry τώρα ειδα περιγραφη...ο πρώτος τούμπανο.τι τιμή έχουν?
ΠΕΡΣΕΥΣ

Nick Babouinos

οι τιμες απο ebay παιζουν γυρω στο 50αρικο με μεταφορικα.
για ζοομ δε μ ενδιαφερει καθολου,απλα θελω μονο να αναβει με ενα απλο κλικ κ να σβηνει με κλικ κ οχι οπως ενας αλλος που εχω που κανει κυκλο,αναβει πρωτο το hi με το med μετα το low μετα το ΣΟΣ μετα το στρομπο κ ξανα απο την αρχη
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

alex19871987

Κοίτα και τους olight.εχει με 45-50 ευρώ καλούς από Ελλαδα.
ΠΕΡΣΕΥΣ

Expendable

  Φίλε μου εξαρτάται τι απαιτησεις έχεις απο τον φακό.
Εάν πρόκειται για μια αγορά η οποία θα χρησιμοποιηθεί μόνο στο πεδίο τότε η πρώτη επιλογή θεωρώ ότι είναι η πιο τίμια.
Τώρα βέβαια εάν πρόκειται να τον χρησιμοποιήσεις γενικά η ειδικά ( επαγγελματική χρήση ) , τότε θεωρώ Μονόδρομο τους SUREFIRE οι οποίοι είναι μακράν ότι πιο ποιοτικό. Βέβαια το κόστος ανεβαίνει κατακόρυφα αλλά η απόσβεση μέσω της χρήσης θεωρείται δεδομένη!
" Όπου τιμούν τον θεό, ασκούνται στις πολεμικές τέχνες και σέβονται τους νόμους, όλα είναι πλήρη ελπίδων"

                        ''ΠΕΡΣΕΥΣ''

alex19871987

ΠΕΡΣΕΥΣ

JUDGE

Αν μπορεις να πας και στρατιωτικο πρατηριο σιγουρα θα βρεις κατι πολυ καλο μεχρι 20 ευρω.
Εγω πηρα εναν 500 κερια με 2 φορτιστες και 2 ειδη μπαταριας μια επαναφορτιζομενη και μια θηκη που βαζεις 3 ΑΑΑ με ζουμ ολα αυτα μεσα σε ωραιο κουτακι και εκανε 17 ευρω.σιγουρα κινεζικος αλλα για airsoft ειναι τελειος.

Nick Babouinos

επειδη θα εχει κ χρηση εκτος ερσοφτ γιαυτο ψαχνομαι,την ξερω την surefire κ μαλιστα κοιτουσα κ τον fury που ειναι 500lmn καλη κατασκευη κλπ αλλα κ τα 150ε που εχουν συν καθε τοσο 7 ευρω για φωτογραφικες μπαταριες ειναι αρκετα!!!γιαυτο ψαχνομαι στους επαναφορτιζομενους κ αποτι εχω δει σε διαφορα μπλογκ ο 1 κ ο 2 ειναι ψηλοδημοφιλεις.κ η streamlight ειναι καλη κ εχω παλιο μοντελο της δυνατο αλλα αυτο το 7ευρω μ καθετε στο λαιμο κ με τις επαναφορτιζομενες cr123 απο κινα μ εκαιγε λαμπακι λογω μεγαλης τασης...
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

alex19871987

#10
Surefire 6px pro dual από εξω στα 80$ 320 lumen.κοίτα και led lenser.θεωρούνται τοπ
ΠΕΡΣΕΥΣ

tristan

φιλε The End to νεω αποχτιμα ειναι ενας KLARUS xm-L T9 κωσμη το μασαντα και κανη την νυχτα μερα και εχει 3 σκαλες foto 

                                      KLARUS + 1000

Expendable

 Φίλε μου τον SUREFIRE P2X FURY σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα!!!
Δοκιμασμένος σε ακραίες συνθήκες και κάνει πραγματικά την νύχτα μέρα.
Ακόμα κι επάνω σε καράβι φέγγεις πλωραίο τμήμα απο την πρύμνη και ξημερώνει.....
Είναι αρκετά μεγάλο το κόστος , αλλά δηστυχώς είναι μονόδρομος ο συγκεκριμένος φακός όταν αρκετές φορές εξαρτάσαι απο αυτόν...
" Όπου τιμούν τον θεό, ασκούνται στις πολεμικές τέχνες και σέβονται τους νόμους, όλα είναι πλήρη ελπίδων"

                        ''ΠΕΡΣΕΥΣ''

Nick Babouinos

το ξερω οτι ειναι τοπ η surefire ειδικα οταν ειδα το fury  τρελαθηκα αλλα προσπαθω να αντισταθμισω λιγο το μπατζετ που διαθετω με τη μεγιστη χρηστικοτητα για να εχω ενα καλο φακο,το θεμα γενικα με τους surefire ειναι οτι οι περισσοτεροι ειναι ακριβοι για τις ελληνικες τσεπες!!!κ δυστυχως πρεπει να καταφευγουμε σε ημιμετρα για να γινει η δουλεια!!το εχω ψαξει αρκετα το θεμα αλλα επειδη αυτες τις εταιριες δε τις εχω δει απο κοντα γιαυτο κ το θεμα!!!
ο κλαριους που αναφερεις  tristaη τα modes που αναφερεις κανουν κυκλο??δηλ πατας κουμπι αναβει μεγαλη σκαλα μετα ξαναπατας αναβει μεσαια μετα ξαναπατας ανβει μικρη??η εχει εχει αλλο συστημα??
ΕΩΣ ΑΝ ΤΟ ΕΤΕΡΟΝ ΠΡΟΠΕΣΕΙΝ...

axtipitos

στο τελευταίο παιχνίδι  (iron law)  έπαιζα με την Hamas και ενώ αμυνόμουνα του πατρίου εδάφους ως στρατιώτης της Παλαιστήνης, αντίκρυσα έναν αμερικάνο να ξεπροβάλει απο τον λόφο της Ελευσίνας
και με στόχευε με ένα φακό προσαρμοσμένο σε Μ4.Μου έκανε εντύπωση η ρεαλιστικότητά του καθώς μου θύμισε έντονα το παιχνίδι Battlefield και τότε κατάλαβα την αξία του φακού ,δεν ξέρω στο μέλλον ίσως επενδύσω και εγώ κάποια στιγμή σε έναν φακό ;D ;D ;D

tristan

Παράθεση από: The End στις  12 Ιουν 2013, 00:19:01 ΠΜ
το ξερω οτι ειναι τοπ η surefire ειδικα οταν ειδα το fury  τρελαθηκα αλλα προσπαθω να αντισταθμισω λιγο το μπατζετ που διαθετω με τη μεγιστη χρηστικοτητα για να εχω ενα καλο φακο,το θεμα γενικα με τους surefire ειναι οτι οι περισσοτεροι ειναι ακριβοι για τις ελληνικες τσεπες!!!κ δυστυχως πρεπει να καταφευγουμε σε ημιμετρα για να γινει η δουλεια!!το εχω ψαξει αρκετα το θεμα αλλα επειδη αυτες τις εταιριες δε τις εχω δει απο κοντα γιαυτο κ το θεμα!!!
ο κλαριους που αναφερεις  tristaη τα modes που αναφερεις κανουν κυκλο??δηλ πατας κουμπι αναβει μεγαλη σκαλα μετα ξαναπατας αναβει μεσαια μετα ξαναπατας ανβει μικρη??η εχει εχει αλλο συστημα??

Εχει δυο κουμπια πατας το μεγαλο και αναβη και με το μικρο αλλαζη 3 σκαλες μεγελη -μεσεα-μικρι σκαλα και οταν ειναι ζβηστος πατας το κατο κουμπακι και αναβοσβινι σαν φλας