προβλημα με tornado grenade

Ξεκίνησε από manthosgr, 27 Ιουλ 2012, 20:16:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

manthosgr

Αγαπητοι συμπολεμιστες μολις απεκτησα τιν καινουργια μου tornado grenade και ενω κανω τα παντα συμφωνα με τις οδηγειες οταν παω να την γεμισω με αεριο η το φτυνει η δεν το κρατα μεσα με αποτελεσμα να κανει διαρροη απο την βαλβιδα,καποια βοηθεια παρακαλω???

saboter7

Προσπάθησε να τη λύσεις. Μάλλον κάποιο λαστιχάκι δεν έχει κάτσει στη θέση του.

mirrage

Την λαστιχένια τάπα που έχει επάνω την τράβηξες πριν γεμίσεις?

Κάνεις το εξής...

Αφαιρείς την τάπα..

Κάνεις reset τον μηχανισμό πιέζοντάς τον προς τα κάτω με το εργαλείο που σου δίνει...

Ρυθμίζεις την χρονοκαθυστέρηση με την περόνη (αν έχεις την παλιά tornado)...

Γεμίζεις...

Ταπώνεις...

Βιδώνεις το κάτω καπάκι...

alphacharlie

Saboter και Mirrage εχουν δικιο.Κανε οτι σου ειπαν. Το πιο πιθανο ειναι να εχει φυγει καποιο Ο ring απο την θεση του. Ξαναβαλτο,λιπανε το και δοκιμασε παλι να την ξαναγεμισεις.
Τριτο ενικο με ΑΙ πχ τωρα παιζετΑΙ ενα παιχνιδι
Δευτερο πληθυντικο με Ε πχ εσεις παιζετΕ ενα παιχνιδι

Δεν ειναι τοσο δυσκολο.Ας σεβαστουμε λιγο την γλωσσα μας!

manthosgr


kaiser_soze0307

οκ ίδιο πρόβλημα είχα αλλα νομίζω πρώτα τάπωνα το λαστιχάκι, έβαζα αέριο και μετά έκλεινα το καπάκι. λαθος δηλαδή ε?
Ο αριθμός των μεταλλίων στο πέτο ενός αξιωματικού είναι αντιστρόφως ανάλογος του τετραγώνου της απόστασής του από την πρώτη γραμμή.
Charles Edward Montague

mirrage

100% λάθος.Αυτά που έγραψα τότε τα έβλεπα από τις οδηγίες.   8)

kaiser_soze0307

Παράθεση από: mirrage στις  16 Δεκ 2012, 22:33:14 ΜΜ
100% λάθος.Αυτά που έγραψα τότε τα έβλεπα από τις οδηγίες.   8)

ευχαριστώ!! θα το δοκιμάσω έτσι!
Ο αριθμός των μεταλλίων στο πέτο ενός αξιωματικού είναι αντιστρόφως ανάλογος του τετραγώνου της απόστασής του από την πρώτη γραμμή.
Charles Edward Montague

JUDGE

Γραφω σε αυτο το θεμα γτ δεν θελω να ανοιξω καινουργιο και ψαχνοντας στο internet ειδα οτι υπαρχει παλια και καινουργια tornado.ποιες ειναι οι διαφορες τους.
μια διαφορα που βρηκα ελεγε κατι για το σημειο που εχει γινει η τρυπα που το αεριο φευγει κει σπρωχνει τα μπιλακια.στην μια ειναι πιο χαμηλα ή πιο ψηλα.κατι τετοιο.παιζει καποιο ιδιαιτερο ρολο αυτο;
Εχω 2 μια timer και μια impact.επειδη και τις 2 τις πηρα απο 2ο χερι δεν ξερω αν ειναι παλια μοντελα ή καινουργια.
Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι η timer αργει.ισως φταιει το οτι κανει κρυο τον χειμωνα και τωρα την αφησα στην ακρη μεχρι να ζεστανει λιγο.
Στο youtube παντως δεν λεει κανενας για παλια ή καινουργια.μπορει καποιος να με κατατοπισει;
Ευχαριστω.

Sierraxray

#9
Πόσο αργεί? Αργεί το εύλογο χρονικό διάστημα? ή υπερβολικά. Αν θυμάμαι καλά η timer έχει ρύθμιση για 3 δευτερόλεπτα ή για 1,5 δευτερόλεπτα. Και άν θυμάμαι καλά (γιατί έχω την impact εγώ) αυτό αλλάζει τοποθετώντας την περόνη σε άλλη τρύπα. Νομίζω η εξωτερική είναι για τα 3 δευτερόλεπτα, ενώ εκείνη πιο κοντά στο σώμα είναι για τα 1,5.

Αν αργεί πάνω απο 3 δευτερόλεπτα, δές το παρακάτω βίντεο γιατί μάλλον έχει μπλοκάρει  με λάδι μια μικρή τρυπούλα που αφήνει το αέριο να διαρρέει.
Cleaning the delay element in your AI Tornado Grenade
"Ο ύπνος της λογικής γεννάει τέρατα" - Goya.

JUDGE

#10
Οκ φιλε ευχαριστω για την απαντηση.θα το δοκιμασω.